Zdědili jste po rodičích rekreační chatu, kde se nachází starý pletivový zkorodovaný plot, anebo plot dřevěný, který se také již rozpadá, a rádi byste provedli jeho výměnu? Jaký plot použít Montáž MPC jako náhradu stávajícího řešení oplocení, aby to mělo praktický, a koneckonců i estetický význam?
Kombinace živého plotu a betonu – u rekreačních chat bývá jistou výhodou, pokud jsou k tomu vhodné podmínky, možnost starý plot úplně strhnout a z velké části jej nahradit živým plotem. Toto je vhodné například tam, kde dobře vycházíte s vašimi sousedy, anebo v průčelí parcely máte přímý přístup k lesní pěšině vedoucí k zatravněné ploše a k řece, kde se dá koupat nebo se plavit na kánoi.
A naopak v místech, kde potřebujete větší soukromí, tam se hodí nějaká pevná a neprůhledná zídka. A právě zde byste mohli využít betonový plot z armovaných odlitků. Betonové ploty se vyrábí ze dvou základních dílů. Prvním z nich jsou svislé opěrné sloupky s drážkami, do kterých se vsouvají tenké ploché plotovky – železobetonové desky. Sloupky na plot jsou koncové a průběžné, plotové desky jsou rovné ve tvaru obdélníka – jednostranné či oboustranné, a některé koncové desky jsou případně zakončené ozdobným tvarováním do různých oblouků či geometrických tvarů.
Velkou výhodou betonových plotů je možnost vybrat si z několika základních barev betonu, anebo plot dodatečně natřít fasádní barvou. Výška betonového oplocení je možná libovolná, až do výše 250 cm. Betonové ploty jsou v podstatě bezúdržbové, nepotřebují žádné penetrace ani nátěry (pokud si odmyslíme ten záměrný nátěr fasádní barvou), pouze je vhodné je tu a tam zbavit prachu a dalších nečistot, aby plot nekazil váš estetický dojem. Životnost betonových plotů je odhadována na čtyři desítky let, ovšem je to pouze matematický odhad, neboť tak dlouho na trhu ještě nejsou.