Co si budeme povídat, stěhování je zkrátka velmi náročný proces. Nejdřív vše zabalit, odnosit do auta, pak zase vynosit, a vybalit. Mnohdy lze spoustu práce ušetřit tím, že najmete zkušenou stěhovací firmu, jako je například Odnesto, a pár položek ze seznamu můžete škrtnout, avšak balení jako takové zůstává vždy na vás. Jak tedy správně zabalit věci?
Křehké věci
Křehké věci, jakými jsou například dekorace, či nádobí, je potřeba zabalit kus po kuse, nejlépe do jemného papíru, nebo třeba do novin. Poté vložit do krabic vyložených bublinkovou fólií, a stejně pak pro jistotu umístit na krabici štítek s tím, že se jedná o něco křehkého.
Oblečení
Jak nejlépe zabalit oblečení? Pro začátek zabalte to, co nebudete v následujících dnech používat, a ponechte si venku vše, co by se vám mohlo hodit. To si pak můžete v den D vzít s sebou už jen v cestovní tašce. Oblečení balte nejlépe do nepromokavých pytlů, a to suché, aby vám nezatuchlo, nebo nezplesnivělo. Snažte se vše poskládat co nejúhledněji, a zabalit pytle tak, aby nezbylo místo pro volný pohyb při převozu, tedy abyste ihned po vybalení nemuseli začít se žehlením. Pokud jste si najali stěhovací firmu, můžete některé oblečení nechat v komodách, pokud nemají tendenci se při pohybu otevírat, a ušetřit si tím spoustu práce.
Rostliny
Rostliny balte vždy až nakonec, aby se jim dostalo před převozem co nejvíce vzduchu, slunečního světla, a vody. Před stěhováním je zalijte, a umístěte do pevné přepravky tak, aby se při převozu příliš nehýbaly, a nepolámaly. Můžete je také obalit jemným papírem, či lehkou prodyšnou látkou.
Elektronika
Stejně jako křehké věci, i elektroniku musíte balit velmi, ale velmi opatrně, s důrazem na to, že by se při převozu mohla poškodit. Ideální je bublinková fólie, spolu s prostornější krabicí, kde bude elektronika obklopena ještě vzduchem plněnými sáčky. Dále pak nalepte na krabici štítek označující obsah, aby si stěhováci dali při nakládání pozor.